O firmie

Opis oraz historia firmy
HISTORIA NASZEJ FIRMY ZOSTAŁA WYKUTA W METALU

Firma “GILLMET” to ludzie kultywujący od pięciu pokoleń tradycje związane z działalnością wytwórczą w branży wyrobów metalowych. W 2011 roku obchodziliśmy 100-lecie (1911-2011) historii naszej działalności.

Dynamiczny rozwój i doświadczenie nabyte przez stulecie – począwszy od protoplastów rodziny Gilla rozpoczynających wytwórczość w kuźniach, po obecnych współwłaścicieli firmy kierujących produkcją w pełni nowoczesnym Zakładzie – pozwalają sprostać najnowszym wymogom technicznym i technologicznym.

W sierpniu 2008 r. otworzyliśmy nowoczesny zakład powłok antykorozyjnych GILLMET CYNKOWNIA OGNIOWA. Zakład mieści się na terenie PSSE w Starogardzie Gd. przy ulicy Jabłowskiej 25.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów nieustannie wzbogacamy naszą ofertę o nowe produkty.

W maju 2013 r. uruchomiliśmy nowoczesny zakład kształtowników zimnogiętych – Centrum Serwisowe Stali, w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Zakład obok produkcji kształtownika GEB służącego do budowy konstrukcji stalowych będzie świadczył szereg usług związanych z serwisem stali, takich jak:

  • Magazynowanie, transport , prostowanie i cięcie blach w kręgach 2m/8mm
  • Wypalanie kształtów za pomocą gazowo – plazmowej wypalarki CNC 2/12m
  • Gięcie blach o długości do 8m i grubości do 8mm na prasie krawędziowej 8m/630t.

Ponadto w ramach grupy GILLMET posiadamy ZAKŁAD PRODUKCJI KONSTRUKCJI STALOWYCH mieszczący się w Rokocinie koło Starogardu Gdańskiego, który zajmuje się produkują wszelkiego typu konstrukcji stalowych.

Firma GILLMET jest jednym z większych producentów i pracodawców na terenie Starogardu Gdańskiego (patrz: Wikipedia: Starogard Gdański).

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami i usługami. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do siedziby Firmy w Starogardzie Gdańskim.

Historia

Przedstawiamy ponad stuletnią historię firmy

Początek działalności wytwórczej w branży metalowej rodziny Gilla sięga roku 1911, kiedy to Wilhelm Gilla wybudował i otworzył pierwszy zakład kowalski w Zblewie przy ulicy Głównej. Zakład ten jest do dziś w posiadaniu rodziny Gilla i planuje się w nim otworzyć rodzinne muzeum. Syn Wilhelma Maksymilian Gilla kontynuował tradycję rodzinną będąc znanym i szanowanym kowalem na Kociewiu. Zajmował się oprócz podkuwania koni, produkcją maszyn rolniczych typu pługi, wozy konne itp.

Syn Maksymiliana – Roman Gilla początkowo rozbudował zakład w Zblewie, gdzie również wykonywał różne prace ślusarskie. Następnie wybudował nowy zakład w Starogardzie Gdańskim. Roman Gilla zajmował się produkcją takich wyrobów jak:

betoniarki, windy budowlane, podstawy do stołów, szafy ubraniowe, kraty pomostowe, pojemniki na odpady, kontenery oraz wiele innych…

W latach dziewięćdziesiątych Roman Gilla wybudował kolejny zakład w Rokocinie. Była to nowoczesna wytwórnia konstrukcji stalowych , w której wraz z synem Błażejem Gilla rozpoczęli produkcję konstrukcji stalowych. Następnie wspólnie wybudowali Ocynkownię Ogniową na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starogardzie Gdańskim. W miarę wzrostu przerobów, a co za tym idzie obrotów pojawiła się potrzeba stworzenia kolejnych podmiotów. Razem tworzy to grupę kapitałową w skład której wchodzą cztery podmioty:

  • GILLMET Sp. z o.o. – Ocynkownia Ogniowa
  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Kubaturowego GILLMET – Wytwórnia Konstrukcji

Zarząd wszystkich podmiotów mieści się w biurowcu w Starogardzie Gdańskim przy ulicy Jabłowskiej 25. W najbliższych latach planuje się kolejne rozbudowy zakładów.

Nagrody

NAGRODA “BIZNESMEN ROKU 2013”

24 maja 2014 roku Prezes firmy GILLMET, Pan Błażej Gilla miał przyjemność odebrać nagrodę "Biznesmen Roku 2013". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w gdańskim Dworze Artusa.

czytaj dalej

DIAMENTY FORBESA 2011

Firma GILLMET otrzymała wyróżnienie "Diamenty Forbesa 2011". Firma GILLMET z wynikiem 2,2 mln zysku oraz 3,8 mln przyrostu kapitału osiągnęła 8 miejsce na 160 wyróżnionych w województwie pomorskim oraz 80 na 1600 wyróżnionych w kraju. Ceremonia wręczenia wyróżnień...

czytaj dalej

Wyróżnienie GAZELE BIZNESU 2009

Firma Gillmet została wyróżniona nagrodą Gazele Biznesu 2009, konkursie dynamicznego wzrostu rozwoju firm. Zajmując zaszczytne 1080 miejsce w kraju, oraz 87 miejsce w woj. pomorskim.

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

W przypadku pytań prosimy o kontakt

Cynkownia Ogniowa

Gillmet Sp. z o.o.
ul. Jabłowska 25
83-200 Starogard Gdański

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych

Gillmet Sp. z o.o.
Młyńska 11, Rokocin 
83-200 Starogard Gdański