Gillmet

poznaj nas bliżej

Historia firmy

W 1911 roku Wilhelm Gilla zbudował pierwszy zakład kowalski w Zblewie przy ulicy Głównej. Jego syn Maksymilian Gilla, podobnie jak ojciec był znanym i szanowanym kowalem. Zajmował się podkuwaniem koni i produkcją maszyn rolniczych. Kolejne pokolenie – Roman Gilla stworzył podwaliny dzisiejszej firmy Gillmet w Starogardzie Gdańskim. Razem z synem Błażejem zbudował Wytwórnię Konstrukcji Stalowych w Rokocinie i Cynkownię Ogniową w  Starogardzie Gdańskim.

Aktualnie w skład Grupy Gillmet Sp. z o.o. wchodzą cztery zakłady:

Centrum Serwisowe Stali w Starogardzie Gdańskim

Centrum Serwisowe Stali powstało z dofinansowaniem z funduszy europejskich 2012 roku. Posiada specjalistyczne maszyny CNC takie jak: prasy krawędziowe, gilotyny, wykrawarki rewolwerowe, wypalarkę plazmową, linię do prostowania blach. Centrum świadczy usługi cięcia, wypalania, gięcia oraz spawania blach. Produkujemy wszelkiego typu profile stalowe tj. płatwie typu Z, omegi, ceowniki, koryta. Wykonujemy elementy elewacji ściennych. Gniemy, tniemy, spawamy usługowo blachy.

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych w Rokocinie

Wytwórnia Konstrukcji Stalowych w Rokocinie to nasz najstarszy zakład, który powstał w 1990 roku. Zakład ten również posiada bardzo bogaty park maszynowy. Wyposażony jest w gilotyny, urządzenia do spawania MIG MAG, prasy, przecinarki, wypalarki do blach, od niedawna posiada specjalistyczny laser do profili stalowych. Produkcja to głównie specjalistyczne konstrukcje stalowe. Służą one do budowy hal stalowych oraz wszelkich konstrukcji przemysłowych. Oddział posiada też obróbkę skrawaniem, która pozwala na samodzielne wykonywanie różnych urządzeń mechanicznych. Nietuzinkowym dziełem zakładu jest produkcja hippiczna takich produktów jak: boksy dla koni, stajnie, karuzele i lonżowniki, ujeżdżalnie konne oraz różne wyposażenie stajni.

Cynkownia Ogniowa w Starogardzie Gdańskim

Cynkownia ogniowa powstała na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2008 roku. Posiada hale o powierzchni 2000 m2 oraz biuro o powierzchni 1000 m2. Piec cynkowy ma wymiary 7400 x 1350 x 2800 m.  W Starogardzie cynkujemy wszelkiego typu konstrukcje stalowe, rury stoczniowe, galanterię miejską, bramy, ogrodzenia i inne wyroby metalowe. Obok cynkowni w 2016 roku powstała śrutownia i malarnia. Świadczymy tam usługi czyszczenia mechanicznego oraz malowania na mokro. Tym samym możemy zarówno cynkować jak i malować, a także wykonywać metodę duplex, która polega na cynkowaniu i malowaniu.

Cynkownia ogniowa

Cynkownia Ogniowa w Wocławach

Najnowszym oddziałem firmy Gillmet jest Cynkownia Ogniowa w Wocławach, nieopodal Gdańska, która powstała w 2019 roku. Jest to obecnie największa i najnowocześniejsza cynkownia ogniowa w Polsce północnej. Jej piec ma długość prawie 13 metrów a pojedynczy wsad może ważyć do 8 ton.

Cynkownia ogniowa

O firmie GILLMET

Firma Gillmet jest liderem na rynku branży cynkowniczej. Posiadamy największą cynkownię ogniową w Polsce północnej. Jesteśmy liderem w produkcji obiektów hippicznych w Polsce i Europie.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami i usługami. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do siedziby firmy w Starogardzie Gdańskim.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  • 2009 – Firma Gillmet została wyróżniona nagrodą Gazele Biznesu 2009, konkursie dynamicznego wzrostu rozwoju firm. Zajmując zaszczytne 1080 miejsce w kraju, oraz 87 miejsce w woj. pomorskim.
  • 2011 – Firma GILLMET otrzymała wyróżnienie “Diamenty Forbesa 2011”. Firma GILLMET z wynikiem 2,2 mln zysku oraz 3,8 mln przyrostu kapitału osiągnęła 8 miejsce na 160 wyróżnionych w województwie pomorskim oraz 80 na 1600 wyróżnionych w kraju. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się w hotelu HILTON w Gdańsku.
  • 2014 -Prezes firmy GILLMET, Pan Błażej Gilla miał przyjemność odebrać nagrodę “Biznesmen Roku 2013”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w gdańskim Dworze Artusa.